Majandusaasta aruanne vajab koostamist aga aega napib

Veel jõuab! Kuna enamikel firmadel on majandusaasta lõpp 31. detsember, siis on majandusaasta aruande esitamise tähtaeg 30. juunil. Majandusaasta aruande koostamist ei tuleks jätta viimasele hetkele, vaid selle tegemisega tasub algust teha juba aasta alguses. Pääsu ei ole ka nendel ettevõtetel, kelle ettevõttes otsest aktiivset äritegevust ei toimu. 

Iga majandusaasta aruande koostamise aluseks on tehingud, mis on toimunud majandusaasta vältel ning mis on raamatupidamises kirjendatud. Oluline on läbi mõelda, kas kõik tehingud on raamatupidamises kajastatud, kõik algdokumendid ja tšekid on raamatupidamisse sisse kantud. Lisaks tuleks üle vaadata kõik bilansi- ja kasumiaruande kontod. Selleks, et need toimingud oleksid paigas ja majandusaasta aruande esitamine oleks lihtne, tuleks juba varakult oma raamatupidajaga paika panna majandusaasta aruande detailid, koostamise ajakava, et vajalikud tegevused ja kontrollprotseduurid oleksid õigeaegselt tehtud.

Majandusaasta aruanne on ettevõtte visiitkaart, mis näitab ettevõtte usaldusväärsust. Majandusaasta aruanne on nähtav kõikidele sinu klientidele, konkurendidele, partneritele ja teistele huvilistele, keda huvitab sinu ettevõtte käekäik ja taust. Majandusaasta aruanne on infoallikas ja oluline osa koostööpartneri valikul, millistel tingimustel ja kas üldse ettevõttega tehinguid teha.

Vesiir’i kogenud ja professionaalne meeskond tuleb sulle appi. Aitame Sul ettevõtte majandusaasta aruande kokku panna! Võta meiega ühendust +372 5025 203 või kirjuta enno@vesiir.ee, Enno lepvalts.

Tänaseks oleme turul olnud rohkem kui 24 aastat ja kuulume Eesti vanimate raamatupidamisettevõtete hulka. Meil on pikaajaline kogemus raamatupidamisteenuste, raamatupidamistarkvara, juhtimis- ja juriidiliste konsultatsioonide ning ettevõtete asutamise ja likvideerimise vallas.